חברה לבניית אתרים כמשרד פרסום

במאמר זה מעלה לירן קציר, סמנכ"ל השיווק של ארט-אפ מספר קווי דמיון בין תהליך הפקת פרסומת במשרד פרסום לבין תהליך הקמת אתר אינטרנט עם חברה לבניית אתרים.

אם פעם היו אלה הטלוויזיה, הרדיו והעיתונות נחלתן הבלעדית של משרדי הפרסום, הרי שכיום בעידן האינטרנט משמשות חברות לבניית אתרים כשחקני מפתח בעולם הפרסום. גם באינטרנט חלה "אבולוציה" מסוימת בשנים האחרונות כאשר משפטים כמו "למה לי להשקיע בהקמת אתר אינטרנט?" התחלפו במשפטים "אתה יכול להמליץ לי על חברה לבניית אתרים ברמה גבוהה?"

 

מי מאיתנו לא רוצה שהעסק שלו יהיה מפורסם? חלק בלתי נפרד ממערך השיווק של העסק בימינו הוא כמובן הקמת אתר אינטרנט. אפשר לומר שחברה לבניית אתרים משמשת כמשרד פרסום – הפלנינג, הקריאייטיב, המיתוג, וכמובן ההפקה עצמה, כולם מנת חלקו של תהליך הקמת האתר.

 

בדומה לענף הפרסום, תהליך בניית אתר אינטרנט מתחיל בדרך כלל מדרישות וצרכי הלקוח. בין אם מדובר בהשקת מוצר חדש, פעילות שיווקית נקודתית, מיתוג כללי לעסק חדש או מיתוג מחדש לעסק קיים, אותו עסק יתחיל בחיפוש אחר חברה לבניית אתרים. ברגע שנמצאה אותה חברה לבניית אתרים, הלקוח מעביר לה מסמך אפיון (המקביל לבריף מעולם הפרסום) שעל פיו ייקבע אופן הקמת באתר. ישנן חברות לעיצוב אתרים שאף יכינו את מסמך האפיון בעצמן עבור הלקוח בהסתמך על אותו בריף ראשוני.

 

בשלב הבא, תבצע חברה לבניית אתרים טובה מחקר שוק ותחקור את תחום העיסוק של הלקוח, קהלי היעד, לקוחות בולטים שלו ומגמות בשוק. כל אלה בשילוב צרכי הלקוח יעזרו למעצב האתר (בדומה לצוות קריאייטיב) לדעת באיזו צורה לעצב את עמוד הבית, העמוד שלמעשה יש לו את ההשפעה הגדולה ביותר על כל שאר העמודים באתר.

 

לאחר שהלקוח מאשר את עיצוב האתר, מתחיל שלב פיתוח האתר ומערכת ניהול התוכן ובסיומו מגיע שלב הזנת התוכן. כאן נכנס בין היתר החלק של חברות לקידום אתרים הכולל הטמעת מילות מפתח רלבנטיות, תגיות לכל עמוד, טקסטים שיווקיים וכו'. ברגע שאתר האינטרנט מלא בתכנים, ניתן להעלותו לאוויר ולהפיצו במדיות השונות, עם דגש על - איך לא, האינטרנט. בשלב זה, חברות לקידום אתרים ימשיכו את העבודה על הקמפיינים השונים ואף יבדקו את האפקטיביות של אותם קמפיינים כמו גם הכניסות השונות לאתר.  © כל הזכויות שמורות לארט-אפ בע"מ

seperator seperator

כתובת למשלוח מכתבים: ת.ד 9385 תל אביב


טלפון/פקס: 03-9503355


info@art-up.co.il :דוא"ל


www.art-up.co.il בע"מ Art-Up כל הזכויות שמורות ל ©